Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

Cygaro Churchilla

Według niektórych danych rośnie liczba miłośników cygar mimo zmasowanej kampanii wymierzonej przeciwko palaczom.

czytaj całość »
Cygara z kraju Majów i Azteków

Gorący klimat i znikoma ilość obfitych opadów powodują, że meksykański tytoń jest mocny, a robione z niego cygara są dobrze zbudowane i wyraziste.

czytaj całość »
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

czytaj całość »
Sławni palacze XX wieku

Wielcy ludzie z cygarem to wizerunek będący swoistym kanonem  światowej kultury. Widok wpływowych i sławnych postaci palących cygara nikogo już nie dziwi. Z czystym sumieniem można stwierdzić, iż to właśnie oni uświęcili w ostatnim stuleciu ten pochodzący z Ameryki Łacińskiej obyczaj.

czytaj całość »
Naprawa pękniętych cygar

W internecie można znaleźć wiele wskazówek – niestety, nie zawsze trafnych, a często wręcz wołających o pomstę do nieba – dotyczących naprawy cygar za pomocą różnych taśm klejących i tym podobnych wynalazków.

czytaj całość »
Cygarowy finisz

Palenie cygar to fantastyczna sprawa! Przyjemność z palenia zależy jednak od wielu czynników, dlatego też palacze w rozmowach często poruszają kwestie budowy cygar, dyskutują o różnorodności smaków i aromatów, lecz istnieje jeden aspekt dotyczący ich smaku, który zwykliśmy nie doceniać. 

czytaj całość »
Wrapper a smak cygara

Jak zapewne większość palaczy wie, liść pokrywowy (tak zwany wrapper) zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd cygaru, ale kształtuje także jego walory smakowe. Wśród wielu opinii na ten temat przeważa pogląd, iż wpływ ten nie przekracza 10%. 

czytaj całość »
Humidor

Co to jest: humidor? To pojemnik, w którym przechowujemy cygara. Jego wnętrze najczęściej wykonane jest z drewna cedrowego, na zewnątrz może być wzbogacony innymi gatunkami drewna, metalu lub szkła. Humidory są duże i małe, tanie i drogie, całkowicie drewniane lub z szybką.

czytaj całość »
Wybór właściwego cygara

Wybór właściwego cygara wydaje się sprawą wybitnie indywidualną. Żeby ocenić, jakie cygaro jest dobre lub złe, należałoby najpierw zdefiniować pojęcie dobrego lub złego cygara, a przecież każdy z nas ma inne upodobania; dotyczy to zarówno smaku, koloru czy zapachu.

czytaj całość »
Kilka słów o banderolkach...

Sztuka uwodzi ludzi od niepamiętnych czasów. Jednakże nie będziemy dzisiaj pisać o dziełach Rembrandta, Moneta czy Picassa, a o zdobiących cygara banderolkach.

czytaj całość »
O cygarach i nie tylko..

JAK ważne jest posiadanie humidora?

JAK skalibrować higrometr?

JAK postępować z wysuszonymi cygarami?

JAK prawidłowo przypalać cygara?

JAK ponownie przypalać cygara?

JAK stwierdzić, czy cygaro jest świeże?

JAK obcinać cygara?

JAK .....

czytaj całość »
Retrohaling i wafting. Co to jest?

Jeśli ktoś nigdy nie był na profesjonalnej degustacji cygar, a trafi mu się okazja uczestniczenia w pokazie barmańskim lub degustacji whisky organizowanej przez znawców tematu, niech koniecznie wybierze się na taką imprezę.

czytaj całość »

UWAGA Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych (Patrz zakładka  "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych...'')

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl