Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Humidor na 25 cygar (HUM-25)
Humidor na 25 cygar (HUM-25)
195,00 zł 105,00 zł
szt.
Produkt dnia
Fajka Adsorba Orange 218e
Fajka Adsorba Orange 218e
109,00 zł
szt.
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
The Rocky Patel Premium Cigar Company to znany producent znakomitych cygar z obecną siedzibą w Naples na Florydzie. Firmę założył  Rakesh "Rocky" Patel urodzony w Indiach w 1961 roku. W połowie lat dziewięćdziesiątych ub. wieku wprowadził na rynek mieszankę pod szyldem Indian Tabac. Wcześniej Patel nie był związany z przemysłem cygarowym. Jako adwokat reprezentował takie gwiazdy kina jak Arnold Schwarzenegger czy Gene Hackman, lecz szybko stał się jednym z członków założycieli słynnego Grand Havana Club. Spędzając wiele czasu z aktorami i śmietanką Hollywood oswoił się na tyle z dymem cygarowym, by niebawem odkryć u siebie pasję do cygar. Wkrótce zerwał z praktyką adwokacką, sprzedał swoją firmę i przez pięć lat uczył się w Hondurasie handlu i produkcji cygar, poznając biznes od podszewki, a więc także na polach uprawnych czy w pomieszczeniach gospodarczych. W 1996 roku Indian Tabac Cigar Company zadebiutował na targach RTDA w Cincinnati, oferując wysokiej jakości produkt w oryginalnym opakowaniu.W 2003 roku Patel zdecydował zmienić nazwę firmy na Rocky Patel Premium Cigars.  
W rok później pojawiły się pierwsze cygara serii Vintage ("1990" i "1992"), które zdobyły wyróżnienie "Best of the Best" przyznawane przez ekskluzywny magazyn "Robb Report". Natomiast renomowany magazyn "Cigar Aficionado" w swoim cyklicznym rankingu ocenił cygaro “Vintage 1990” (robusto) na 92 punkty,  zaś “Vintage 1992” (torpedo) otrzymało ocenę 90 punktów. W 2006 roku łączny dochód ze sprzedaży cygar przekroczył 25 milionów dolarów. Z kolei w 2008 roku cygaro Rocky Patel Decade otrzymało aż 95 punkty w rankingu "Cigar Aficionado". W 2011 roku uruchomiono sklep internetowy (m.in. sprzedając oryginalne zapalniczki). Firma nie posiada własnych plantacji tytoniu ani fabryk. Wszystkie potrzebne do produkcji materiały sprowadza od innych producentów, a cygara powstają w El Paraiso w Hondurasie, fabryce wydzierżawionej od Nestora Plasencia. Dzisiaj produkcja przekracza 20 milionów cygar rocznie. Patel jest niezmordowany. Spędza poza domem prawie 300 dni w roku, reklamując swoje produkty i pozyskując nowych kontrahentów. Podobno kiedyś odwiedził 600 miast w 750 dni! Dla swoich klientów organizuje także wycieczki do fabryczki w Hondurasie, aby mogli na własne oczy poznać kulisy powstawania cygar premium. Oprócz  licznych podróży i spotkań, pomimo czynnego udziału w przestrzeni medialnej, koncentruje się głównie na produkcji, stawiając na mieszanki o bardziej złożonej palecie smakowej.  Uważa, że mieszanie różnych tytoni pochodzących z rożnych rejonów świata owocuje większą wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu może stworzyć produkt bardziej satysfakcjonujący klientów. Jako że proces tworzenia nowych mieszanek jest czasochłonny, potrafi całymi miesiącami czekać na zadowalający efekt końcowy. Twierdzi też, że produkcja cygar jest sztuką ponadpokoleniową. Jak podkreśla: trzysta rąk dotyka tytoniu od momentu zasiania go w ziemi do umieszczenia gotowego cygara w pudełku. Patel cieszy się zasłużoną renomą na rynku – jest pasjonatem i nie bojącym się wyzwań producentem.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

UWAGA Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych (Patrz zakładka  "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych...'')

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl