Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Fajka Adsorba Orange 218e
Fajka Adsorba Orange 218e
119,00 zł
szt.
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

"Produkuj najlepszy tytoń, a otrzymasz najlepsze cygara" – to współczesne credo znanej w świecie cygar rodziny wypowiedziane przez Nestora Plasencię Seniora. Początki rodzinnego biznesu sięgają roku 1878, kiedy Eduardo Plasencia przybył z Wysp Kanaryjskich na Kubę, by uprawiać nań tytoń. Natomiast Nestor Plasencia Senior urodził się na Kubie w roku 1949. Rodzinnego fachu uczył się u boku swego ojca Sixto Plasenci Juareza na plantacji tytoniu w San Luis Pinar del Rio. Po burzliwym okresie rewolucji kubańskiej cała rodzina wyemigrowała do Nikaragui (1965 r.), by w dolinie Jalapa kontynuować uprawę tytoniu. Jego syn – Nestor Plasencia Junior – przyszedł na świat w 1975 roku w Esteli w Nikaragui. W kraju tym także wybuchła rewolucja, która znowu wygnała cała familię. Tym razem osiedli w Hondurasie. I tam znowu wszystko zaczęli od nowa. Ostatecznie otworzyli dwie fabryki – jedną w Danli, drugą w El Paraiso. Podobnie jak ojciec Nestor Junior studiował rolnictwo, a pracować w biznesie zaczął w 1996 roku. Jego autentyczna fascynacja ekologiczną hodowlą tytoniu zaowocowała po latach pojawieniem się na rynku niecodziennego cygara: Plasencia Reserva Organica. W grudniu 2006 roku Nestor Plasencia Junior został mianowany prezesem Nicaragua Cigar Guilders Association – zawodowego stowarzyszenia na rzecz zjednoczenia przemysłu cygarowego w Nikaragui.

Dzisiaj produkują oni ponad 33 milionów cygar rocznie i dostarczają swój tytoń do praktycznie każdego większego producenta cygar na świecie. Kierowana przez Nestora Plasencię i jego syna firma – jedna z największych na świecie w tej branży – uprawia tytoń na 3,4 tysiącach akrów na farmach w Panamie, Kostaryce, Nikaragui oraz Hondurasie. Zatrudnia 4,5 tysiąca pracowników. I choć nazwiska Plasenciów nie ujrzymy na wielu banderolkach, to produkowany przez tę rodzinę tytoń znajduje się w wielu cygarach na świecie. Ponadto fabryki należące do nich wytwarzają różne marki cygar, m.in. ULC, V Centennial, Thomas Hinds, La Finca, Mocha, La Maya czy Don Juan.

"Zawsze eksperymentujemy i uczymy się wykonywać swoją pracę najlepiej, tak aby nasi klienci otrzymywali najlepszy tytoń." – Nestor Plasencia Jr.

 

Plasencia Reserva Organica – cygara linii Nicaraguan puro. Powstały dzięki całkowicie ekologicznej uprawie tytoniu w Jalapa i Esteli, posiadające międzynarodowe poświadczenie Organic Crop Improvement Association. Ekologiczny proces uprawy tytoniu jest sam w sobie fascynujący, a jego efektem są wykwintne, czyste chemicznie, naturalnie słodkie w smaku i zapachu cygara zrobione wyłącznie z nikaraguańskich tytoni. A wszystko dzięki zastosowaniu naturalnego azotu, dżdżownic i kilku innych starych technik.

Pierwsze wrażenie podczas oceny bardzo świeżego cygara jest zaskakujące z powodu jego lekko gorzkiego smaku i nieco stęchłego zapachu. Przetrzymywanie w humidorze sprawia jednak cuda. Po jakimś czasie cygaro zyskuje cudowną słodycz i aromat mięty pieprzowej. W połączeniu z filiżanką brazylijskiej kawy staje się hitem dnia.

Średnio brązowy wrapper posiada niewielką ilość żył, w zasadzie nie posiada słabych punktów, zachęcając tym samym do szybkiego sięgnięcia po zapalniczkę. Po zapaleniu rozkoszujemy się gładkim i kremowym dymem, zdominowanym przez cedrową słodycz z nutą gałki muszkatołowej w finiszu. Na początku słodycz jest nieco wyciszona, w drugiej tercji do głosu dochodzą mocniejsze akcenty cedrowe i kwiatowe, w ostatniej zaś w bukiecie przeważają nuty mięty i węgla drzewnego, które wzmacniają jego ostrość.

Gdy cygaro zostawimy na dłużej w popielniczce (sięgając po nie raz na minutę) staje się ono lepsze z każdym pociągnięciem (notabene: pozostawione same sobie gaśnie po około 10 minutach). Wypalenie cygara zajmuje około półtorej godziny i aż do samych koniuszków palców nie doświadczymy śladu goryczki. Popiół jest jasny i równy. Reasumując, Plasencia Reserva Organica Robusto to średnio zbudowane cygaro o dobrym ciągu.

NOTKA: Cygara organiczne są droższe w produkcji. Jednakże wielu palaczy woli zapłacić drożej za cygara wolne od pestycydów i innych środków chemicznych stosowanych w tradycyjnym rolnictwie. Oczywiście zawierają one wciąż takie toksyczne substancje jak nikotyna czy smoła, więc nie są produktem obojętnym dla zdrowia. Jednakże warto pamiętać, iż ręcznie robione cygara są zawsze zdrowsze od tych wytwarzanych maszynowo, albowiem te drugie zawierają konserwanty, różne chemiczne dodatki i substancje inne niż tytoń. Natomiast cygara ekologiczne powinny być zdrowsze od ręcznie robionych z tej prostej przyczyny, iż podczas tradycyjnej uprawy tytoniu wciąż używa się nawozów sztucznych i pestycydów.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

UWAGA Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych (Patrz zakładka  "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych...'')

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl