Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Etui na fajkę i tytoń - 1008
Etui na fajkę i tytoń - 1008
42,00 zł 35,00 zł
szt.
Fajka Chacom Maya Grise No 88 filtr 9 mm
Fajka Chacom Maya Grise No 88 filtr 9 mm
300,00 zł 280,00 zł
szt.
Fajka DB Design Berlin Schwerin 57
Fajka DB Design Berlin Schwerin 57
265,00 zł 229,00 zł
szt.
Skórzane etui na 2 fajki tytoń i akcesoria -1014
Skórzane etui na 2 fajki tytoń i akcesoria -1014
68,00 zł 49,00 zł
szt.
Skórzane etui na tytoń M740
Skórzane etui na tytoń M740
35,50 zł 15,00 zł
szt.
Etui na 2 fajki i tytoń - 1030
Etui na 2 fajki i tytoń - 1030
50,00 zł 35,00 zł
szt.
Skórzane etui na fajke i akcesoria
Skórzane etui na fajke i akcesoria
84,90 zł 68,00 zł
szt.
Produkt dnia
Fajka Adsorba Orange 218e
Fajka Adsorba Orange 218e
109,00 zł
szt.
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

Opcje przeglądania
New
On sale

My Uzi Weighs A Ton


Ludzie z Drew Estate wiedzą jak zawrócić konsumentom w głowie. Ich ostatni produkt nosi dość niezwykłą, wręcz “zabójczą” nazwę. Jeśli ktoś pamięta czasy Chucka D, Flavor Flav oraz zna dorobek Public Enemy, a konkretnie ich debiutancki krążek z końca lat 80. – na którym znalazła się piosenka w stylu rap "Miuzi Weighs a Ton" – z łatwością domyśli się wszystkiego. Podobnie do swoich hip-hopowych poprzedników zespół Drew Estate osiągnął ten sam efekt w światku miłośników cygar, chociaż ich nowoczesne, śmiałe podejście prawdopodobnie nie wszystkim przypadnie do gustu. W każdym razie nowe cygaro jest rezultatem współpracy Subculture Studios (Drew Estate Tobacco Company) i Joya de Nicaragua. Jego historia zaczyna się od pierwszego posiedzenia w siedzibie fabryki Joya de Nicaragua pod koniec 2010 r. dotyczącego mieszanek tytoniowych, a zorganizowanego w ramach wycieczki objazdowej grupy udziałowej B.O.L.T.. Podczas gdy B.O.L.T. tworzyło swoje mieszanki, Jonathan Drew z zespołem Joya de Nicaragua pracował nad własnymi z wykorzystaniem tytoni Drew Estate (San Andreas Negro Wrapper, Ecuadorian Connecticut Shade Binder i Brazilian Mata Fina Filler) oraz nikaraguańskich wypełniaczy dostarczonych przez JDN. Mieszanka okazała się bogata smakowo, ziemista, z wyraźnymi słodkimi akcentami. Jonathan Drew odkrył, iż skład mieszanki najpełniej ujawnia swoje walory smakowe w formacie parejo (kształt cylindryczny) i rozmiarze 6x60. Wtedy zaczęto nazywać takie cygaro – z uwagi na jego duży rozmiar – "Uzi", co było powodem żartów całego zespołu pracującego nad nowym produktem. I kiedy pewnego razu Jonathan Drew próbował podnieść ładunek złożony z pięćdziesięciu tytoniowych cylindrów, wykrzyknął: "Jezu, mój Uzi waży z tonę!" Tak oficjalnie powstała omawiana marka. Początkowo produkcja obejmowała rozmiary 5x60, 6x60 i 7x60.

Cygara tej marki powstają wyłącznie w małych partiach. Oferują fanom Drew Estate bardziej ekskluzywne mieszanki niż w standardowych liniach, takich jak ACID czy Natural cigars, chociaż w rzeczywistości cygara wyżej wymienionych linii można znaleźć pod szyldem Subculture. Wytwarza się je z najlepszych nikaraguańskich tytoni, a zwijają je najlepsi torcedors. Ponadto tytoń w każdym cygarze linii Subculture dojrzewa o rok dłużej niż w innych mieszankach Drew Estate. Meksykańska okrywa maduro to liść bardzo aromatyczny o ziemistym posmaku z nutą gorzkiej czekolady. Liść o brązowej, oleistej barwie posiada niewielką ilość żył, pod nim znajdziemy specjalny owijacz Connecticut i wypełniacz złożony z wysoko gatunkowych tytoni nikaraguańskich i brazylijskich. Słowem – to złożone smakowo cygaro o pikantnym finiszu. Paląc je należy spodziewać się gęstego, wręcz zawiesistego dymu i przygotować na pewien wysiłek, jeśli chcemy wypalić je do końca. W dotyku jest trochę szorstkie i wydaje się, że naprawdę waży tonę. 

Palenie pierwszej tercji cygara (średnia moc) przypomina syrop klonowy z łagodną ziemistą nutką. Można też odnaleźć akcenty owocowe (morele i wiśnia) na kanwie cynamonu. Druga tercja ma wyraźny smak przypraw z czekoladową nutą. Cygaro zaczyna nabierać mocy, chociaż smakowo nie jest zbyt złożone. Ostatnia tercja serwuje nuty skórzane i czekoladowe z oczekiwaną pikanterią. Powracają też słodkie akcenty z pierwszej tercji.

Cygaro wytwarza przyzwoitą ilość dymu. Pali się wolno, a uczta trwa do trzech godzin. Jasny popiół trzyma się cygara na długości 1-1,5 cala. Po jego wypaleniu pierwszą myślą jaka może przyjść do głowy, to zasłużona drzemka

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

UWAGA Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych (Patrz zakładka  "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych...'')

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl